Projekt JDEMENABEZKY.CZ získal ocenění výjimečného počinu v cestovním ruchu

Projekt JDEMENABEZKY.CZ získal ocenění výjimečného počinu v cestovním ruchu

Jeseníky byly oceněny za elektronický projekt JDEMENABEZKY.CZ. Jedná se o unikátní systém, který pomáhá běžkařům získat online aktuální informace o upravenosti běžkařských stop v turistické destinaci Jeseníky. Projekt byl oceněn již podruhé ve velké konkurenci celorepublikových projektů a jednoznačně potvrdil, že spojení Jeseníků s tímto projektem zaujalo velkou část poroty.Soutěž Velká cena cestovního ruchu zviditelňuje výjimečné počiny v oblasti cestovního ruchu, upozorňuje na atraktivní novinky a má napomoci pracovníkům státní správy i soukromým subjektům působícím v tomto oboru při vytváření komunikačních strategií a efektivním oslovování cílových skupin. Tradičním organizátorem soutěže je společnost COT group, partnerem a spoluorganizátorem 17. ročníku byla společnost ABF, pořadatel mezinárodního veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, neméně důležitým partnerem pak Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism. Soutěžní projekty posuzují v každé kategorii samostatné odborné poroty, které tvoří odborníci na marketing, cestovní ruch, grafický design, destinační management a příbuzné disciplíny, stejně jako členové centrály.

Sedmnáctý ročník prestižní soutěže zviditelnil výjimečné projekty z oblasti turismu ve čtyřech kategoriích. Stejně jako v loňském roce mohli přihlašovatelé své projekty vybírat z kategorií Nejlepší turistický produkt v cestovním ruchu, Nejlepší elektronický projekt, Inovativní marketingová komunikace a Nejlepší udržitelný projekt. Přestože letošní ročník soutěže proběhl podle léty osvědčeného scénáře a bez výrazných inovací, je možné ho považovat za výjimečný. Setkal se totiž s nebývalým zájmem přihlašovatelů. „Šanci nechat své projekty posoudit odbornými porotami a poměřit se s konkurencí v aktuálním ročníku soutěže využilo 47 firem a institucí. Počet přihlášených projektů dosáhnul rekordního počtu 64,“ uvádí Eva Frindtová. „Je to neklamný signál toho, že se cestovní ruch v České republice veze na vzdouvající se vlně a subjekty v něm činné mají chuť vytvářet nové a vysoce kvalitní produkty a projekty. Naprosto přirozeně přitom ve své činnosti zohledňují globální trendy, jako jsou třeba digitalizace nebo udržitelnost,“ dodává.

Připomíná to příběh velkých garážových projektů. Portál jdemenabezky vznikal v malé kanceláři díky nadšencům, které trápila nedokonalost celonárodního portálu bilestopy.cz a neochota průběžně tento systém vylepšovat. Už třetím rokem mohou běžkaři v Jeseníkách využívat portál jdemenabezky.cz, který poskytuje aktuální online informace o stavu lyžařských běžeckých stopách v celých Jeseníkách. Za skvěle zpracovaný online systém byli jeho tvůrci oceněni druhým místem v kategorii nejlepší elektronický projekt v soutěži Velká cena cestovního ruchu. „Jedná se o inovativní nástroj pro všechny, kteří mají mobil a vyráží na běžkách do terénu. Tento nástroj pomáhá, aby se turisté a návštěvníci v Jeseníkách cítili bezpečně a věděli, co je na běžkách čeká. To považuji za velmi cenné, a navíc se mi prostředí aplikace jdemenabezky velmi líbí,“ ocenila úspěch Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Webová stránka nabízí vše, co běžkaři potřebují. Ať už jsou to aktuální informace o průjezdu roleb a stavu bílých stop, upozornění na výluky, přehled nástupních míst, přehled okruhů a přesné zakreslení tras s potřebnými informacemi, ale také předpověď počasí a tipy na zajímavá místa na trasách. Unikátní praktické funkce oceňuji běžkaři, kteří sami přispívají do systému vlastními zprávami a fotkami. Tím doplňují informace od rolbařů a správců systému.

Letos portál využilo už více než pětasedmdesát tisíc uživatelů s průměrnou dobou prohlížení více než 5 minut. Podporu si projekt jdemenabezky.cz získal i u společnosti ČEZ, a.s. která jej nově podporuje jako generální partner. Úspěch mě moc těší,“ uvedl Tomáš Rak, ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

„Jeseníky opět ukázaly, že je pro ně důležité realizovat projekty za celé území a pro návštěvníky, kterým je jedno, v které krajské části Jeseníků se nachází. Navíc se jedná o inovativní nástroj pro všechny, kteří mají mobil a vyráží na běžkách do terénu. Tento nástroj napomáhá, aby se turisté a návštěvníci v Jeseníkách cítili bezpečně a věděli co je na běžkách čeká. To považuji za opravdu cenné, a navíc se mi prostředí aplikace jdemenabezky velmi líbí.“ ocenila úspěch jesenického sdružení cestovního ruchu Milada Sokolová.

Dodavatelem IT řešení systému je společnost Voltage z Jeseníku, kterou zastupuje programátor a majitel společnosti v jedné osobě Marek Kačor. Nově využívají data z portálu jdemenabezky.cz i mapy.cz.