HOLMENKOL vyrábí udržitelné vosky pro běžkaře i sjezdaře

HOLMENKOL vyrábí udržitelné vosky pro běžkaře i sjezdaře

Společnost HOLMENKOL již více než 100 let nabízí to pravé vybavení pro zajištění maximální radosti z lyžování. Ať už se jedná o lyžaře na částečný úvazek nebo špičkové lyžařské profesionály, HOLMENKOL má pro každého ten správný lyžařský vosk. Kromě snahy o dosažení optimálního výsledku vosku je tu ještě jeden důležitý aspekt, který společnost charakterizuje již mnoho let: udržitelnost. Sezónu za sezónou pracuje HOLMENKOL na tom, aby to, co je dobré, bylo ještě lepší, a aby pomohl lyžařům dosáhnout špičkových výkonů na sjezdovkách a v běžeckých stopách s ohledem na životní prostředí.

Společnost HOLMENKOL je dnes neodmyslitelnou součástí lyžařského sportu. Základy k tomu položil zakladatel společnosti Dr. Max Fischer, který v roce 1922 vyvinul první lyžařský vosk na světě. Vliv jeho inovací na zimní sporty je cítit dodnes a sportovci po celém světě používají výrobky společnosti s vynikajícími výsledky. Správný lyžařský vosk může mít zásadní význam, protože zajišťuje perfektní výsledek. Zároveň je téma udržitelnosti již dlouho stálou součástí firmy. Z pocitu odpovědnosti vůči přírodě pracuje HOLMENKOL již léta na nových lyžařských voscích šetrných k životnímu prostředí.



Lyžařské vosky od společnosti HOLMENKOL jsou biologicky odbouratelné a nesou označení bio, což je činí jedinečnými na trhu. Šetrnost k životnímu prostředí začíná už u obalů výrobků. Složky výrobků se mohou biologicky rozložit a vrátit zpět do přírody o více než 60 % za pouhých 28 dní. "Dodáváme výrobky pro sport v přírodě - a neseme za ni odpovědnost," říká Timo Fleischmann, obchodní ředitel společnosti HOLMENKOL. Společnost chce v této cestě pokračovat a utvářet trh s novými inovacemi "Made in Germany". "Udržitelnost je součástí všeho, co děláme," říká Fleischmann. "Zůstáváme tak věrni kořenům společnosti HOLMENKOL, protože odpovědnost vůči životnímu prostředí a našim inovacím je součástí naší DNA již od roku 1922."

Vosky společnosti jsou skutečně všestranné a lze je používat za každého počasí. Jejich použití je navíc nekomplikované a rychlé. A co je nejlepší: udržitelnost výrobků nesnižuje lyžařský výkon. HOLMENKOL se při své snaze o ochranu životního prostředí neomezuje pouze na složení a svou odpovědnost vůči přírodě bere velmi vážně. Firma se snaží snižovat množství odpadu a udržovat spotřebu vody a energie na co nejnižší úrovni. Společnost HOLMENKOL využívá udržitelnou energii, jako je zelená elektřina, a má dokonce vlastní fotovoltaický systém pro pokrytí svých energetických potřeb. Těmito opatřeními společnost HOLMENKOL aktivně přispívá k ochraně životního prostředí a prokazuje svůj závazek k udržitelné budoucnosti.

Již více než 100 let jsou novinky od společnosti HOLMENKOL pevnou součástí inventáře milovníků zimních sportů. Lyžařské vosky řady FF bez fluoru nabízejí běžkařům ideální řešení do každého počasí a na všechny typy sněhu - ať už ve formě prášku, tekutého vosku nebo horkého vosku. Vosky s obsahem fluoru byly ve vrcholovém sportu dlouho považovány za možnost zvyšování výkonnosti. Používání fluoru má však negativní dopad na životní prostředí a zdraví lidí a zvířat. Společnost HOLMENKOL se snažila najít alternativní řešení již před několika lety, kdy zahájila projekt SYNTEC, jehož cílem bylo vyvinout řadu lyžařských vosků šetrných k životnímu prostředí. Řada vosků FF, která je výsledkem tohoto projektu, je zcela bez fluoru a nejenže splňuje předpisy mezinárodních lyžařských svazů, ale také nabízí vynikající vlastnosti odpuzování vody a nečistot pod lyží pro maximální rychlost na běžecké trati. Společnost HOLMENKOL je hrdá na to, že může nabídnout udržitelnou alternativu, která zajišťuje vysoký výkon a zároveň chrání životní prostředí. Pro ambiciózní sportovce a sportovkyně jsou závodní vosky řady Syntec FF bez fluoru ideálním řešením. V závislosti na teplotě a sněhových podmínkách nabízí společnost HOLMENKOL každý z těchto vysoce výkonných vosků ve třech verzích pro optimální lyžařskou zábavu. Od nedávna k nim patří také vysoce výkonné dokončovací prášky FF Powder YLW, RED a BLU, které již byly úspěšně použity v mnoha závodech Světového poháru.



V letošní sezóně společnost HOLMENKOL také kompletně přepracovala tyčinku Ski Tour Wax Stick, která nyní nastavuje nová měřítka udržitelnosti. Díky novému ekologickému složení a recyklovatelné tubě z papíru s certifikátem FSC je voskovací tyčinka Ski Tour Wax Stick bez plastů špičkovým produktem pro všechny skialpinisty. Voskovou tyčinku lze navíc použít k péči o všechny typy touringových lyží, poskytuje optimální skluzové vlastnosti a zajišťuje dlouhotrvající podklad - za každého počasí. Použití kapesní tyčinky je velmi snadné: nejprve prstem lehce zatlačte na základnu voskové tyčinky, poté naneste vosk na spodní část lyží a nakonec jej zapracujte plstí integrovanou do tyčinky. S voskovou tyčinkou Ski Tour od společnosti HOLMENKOL se každý výlet do sněhu stane absolutním zážitkem.

Přepracovaná je i tyčinka Natural používaná na sjezdové lyže. Nyní má nové ekologické složení a její recyklovatelný obal je vyrobený z papíru s certifikací FSC. V praktickém balení se stane příjemným společníkem pro váš den na sněhu. Voskovací tyčinka zajistí optimální skluz lyží a je vhodná pro všechny typy sněhu i teploty. Stačí prstem lehce zatlačit na spodní část tyčinky, nanést vosk na skluznici, poté jej zapracovat integrovanou plstí - a můžete vyrazit na sjezdovku. Používání voskové tyčinky Natural má také další důležitou výhodu: chrání skluznici lyží, která tak déle vydrží. Dalším důležitým aspektem je, že tyčinka má praktickou velikost a formát, takže se vejde do každé kapsy u kalhot. Voskovací tyčinka na lyže zajistí, že si každý může naplno užít den plný zimních sportů.

Nový projekt společnosti HOLMENKOL "Infinity Performance" slibuje do budoucna kromě udržitelnosti také další velké věci. Tato inovativní technologie nabízí extrémně vysokou odolnost proti oděru a byla vyvíjena po dobu 18 měsíců. Výrobky, které byly intenzivně testovány interním vývojovým oddělením a závodním týmem HOLMENKOL World Cup, již byly použity na nejvyšší úrovni ve Světovém poháru. Tento proces zaručuje, že nová řada výrobků splňuje vysoké standardy kvality společnosti HOLMENKOL. Obchodní ředitel Fleischmann zdůrazňuje: "Jsem přesvědčen, že s nově vyvinutou řadou Infinity Performance přináší společnost HOLMENKOL na trh výrobky, které splňují všechny požadavky na nejvyšší úrovni."