Poslední biatlonová zastávka letošního roku ve francouzském středisku Le Grand Bornand nabídla strhující podívanou. K vidění byly sprinty, stíhačky a poprvé v sezóně také závody s hromadným startem. Jak se dařilo českým reprezentantům?

Sprint

Čtvrtečnímu sprintu mužů opět dominoval Nor Johannes Thingnes Boe, který i díky čisté střelbě dorazil do cíle s téměř dvaceti sekundovým náskokem na druhého Nora Laegreida. Skvěle se dařilo Michalu Krčmářovi, který díky solidnímu běhu a čistému střeleckému zápisu oslavil 6. místo. Na body dosáhl díky 30. místu také Tomáš Mikyska.

Ve sprintu žen se českým reprezentantkám naopak tak nevedlo. Nejrychlejší Markéta Davidová dojela 16. a čistě střílející Jessica Jislová na 26. místě. Závod překvapivě vyhrála Švédka Anna Magnussonová, která si připsala první vítězství ve světovém poháru.

Stíhací závod
Sobotní stíhačku mužů ovládli Norové. Na prvním místě do cíle dorazil ve sprintu druhý Sturla Holm Laegreid, na druhém místě doběhl další z Norů Christiansen. Z prvního místa vyjíždějící J.Boe se tentokrát musel smířit až se třetím místem. Michal Krčmář dojel se třemi chybami na střelnici jedenáctý.

Čistá střelba a skvělý běh vynesla vítězství ve stíhačce žen Švédce Elvíře Öbergové. O dvanáct míst se v závodě posunula Jessica Jislová a nebýt posledního výstřelu, mohlo z toho být umístění v elitní desítce. Naopak Markéta Davidová po dvou chybách na střelnici klesla na 26. pozici.

Hromadný start
Nedělní masáky nabídly napínavou bitvu jak v mužském, tak v ženském závodě. Tomu mužskému opět vévodili norští reprezentanti. Strhující závěr závodu nakonec lépe zvládl Johannes Dale, který v samotném finiši porazil vítěze sobotní stíhačky Laegreida. Jediný startující Čech Michal Krčmář vinou špatného střeleckého výkonu skončil na 21. místě.

V masáku žen se podobně jako tomu bylo v tom mužském rozhodovalo až na závěrečné střelbě a v posledním běžeckém okruhu. Čtvrtá střelba nejlépe vyšla Rakušance Hauserové, která odolala náporu domácích reprezentantek Simonové a Chevalierové-Bouchetové. Markétě Davidové opět nevyšla střelba a se třemi trestnými koly dorazila do cíle na 14. místě, Jessica Jislová vinou horšího běžeckého výkonu obsadila 24. místo.

©Foto: IBU/Christian Manzoni