Alpina získala páté ocenění Red Dot Award za vynikající design

Společnost Alpina a Studio Miklavc získaly již popáté ocenění Red Dot Award za produktový design, konkrétně za řadu bot pro běžecké lyžování PRO line. Stalo se tak v roce, kdy Alpina slaví 50 let od zahájení výroby obuvi pro běžecké lyžování. Redesign řady PRO vychází ze systémového přístupu a širšího pohledu na celkový obraz značky.

Společnost se může pochlubit více než 76 lety tradice výroby vysoce kvalitní obuvi. Je celosvětově uznávaná pro svou inovativní obuv pro běžecké lyžování vyrobenou s využitím nejnovějších technologií a materiálů, které poskytují pohodlí, stabilitu a odolnost. Inovace ve vývoji nových technologií obuvi jsou klíčem k úspěchu jak závodního, tak prodejního programu.

„Vývoj obuvi pro běžecké lyžování v nejvyšší cenové kategorii v továrně Alpina je založen na takzvaném "poctivém vývoji", což znamená, že všechny funkční vlastnosti jsou skutečně zkoumány, vyvíjeny a integrovány do samotného výrobku a nakonec také posíleny technologickými řešeními a průmyslovým designem. Tento princip provází naše výrobky již 15 let, což se odráží v poměrně velkém počtu ocenění, která naše výrobky za tuto dobu získaly. Chceme, aby se nám tyto hodnoty dařilo udržovat i v budoucnu,“ komentuje vývoj nové řady autor inovací běžecké obuvi a vedoucí oceněného projektu Robert Križnar.

Plodná spolupráce mezi odborníky společnosti Alpina a designérským týmem Studia Miklavc je příkladem výjimečné synergie mezi designéry a inovátory. Společnou prací a snahou o zlepšování dosahují u hotových výrobků dokonalosti, což spolu s technologickými řešeními zajišťuje optimální přizpůsobivost a maximální účinnost.

˝Veškeré konstrukční prvky, od výběru vhodných materiálů přes jejich povrchovou úpravu až po samotný produktový design, byly použity při vymýšlení designu, který by zákazníkovi sdělil všechny výhody. Navíc zákazníkům umožňují informace o rozdílech či podobnostech mezi jednotlivými řadami obuvi, které byly získané ze samotné výroby, rozpoznat vlastnosti a vybavení a zároveň zlepšují uživatelský zážitek se značkou,˝vysvětluje Studio Miklavc.

Robert Križnar ještě dodává: ˝Boty z řady PRO jsou určeny pro špičkové uživatele, kteří v přijatelné cenové relaci dostanou vše, co v rámci všech disciplín v běžeckém lyžování dostávají profesionální závodníci ve Světovém poháru, při mistrovství světa nebo na olympijských hrách.˝

O řadě PRO Line

Ocenění Red Dot získala řada obuvi PRO, která zahrnuje boty pro bruslení i klasickou techniku. Inovace této řady spočívá především v podrážce vyvinuté a vyráběné společností Alpina pro oba typy obuvi. Podrážka pro bruslařskou techniku má vyšší hroty na patě (na rozdíl od podrážek u bot pro klasiku) a hroty v přední části podrážky mají sklon pod úhlem 45 stupňů k podélné ose podrážky, což přispívá k lepší torzní stabilitě v podélném směru boty. Tato podrážka má výplň ze směsi dynamicky reagujícího plastu a karbonových vláken, která dále přispívá k požadované maximální podélné pevnosti a dynamické reakčnosti boty.

Podrážka pro klasickou techniku se od ostatních podrážek liší umístěním kovové osy podrážky, kterou je obuv připevněna k vázání lyže. Tato osa je posunuta o 10 mm dopředu, což přispívá ke kvalitnějšímu odrazu, protože dosažení kontaktu mezi lyží a sněhem během odrazu je snazší, rychlejší a účinnější. To vede k silnějšímu odrazu a k delšímu kontaktu lyže se sněhem během odrazu, což je pro klasickou techniku zásadní. Tato poloha osy také zkracuje mazací zónu, což vede k vyšší rychlosti při sjezdech. Výška hrotů na patě podrážky je o něco nižší (ve srovnání s podrážkou pro bruslařskou techniku) a hroty v přední části podrážky jsou skloněny pod úhlem 90 stupňů k podélné ose boty, což přispívá k lepšímu a šetrnějšímu ohybu boty v oblasti kotníku nohy. Tato podrážka má také výplň ze směsi dynamicky reagujícího plastu a karbonových vláken, což dále přispívá k lepší podélné pevnosti a dynamické reakčnosti boty při odrazu.

O ocenění RED DOT

Red Dot je mezinárodní cena, která oceňuje skvělý design v různých odvětvích. Předává se od roku 1955 a zájem o ni mají tisíce lidí z celého světa. Ocenění Red Dot Award pro významný úspěch v oblasti designu hodnotí funkčnost, inovaci a estetiku.

O studiu Miklavc

Studio Miklavc je společnost, která se zaměřuje na produktový design, vizuální komunikaci, vývoj značek a poradenství. Využívá strategického přístupu, aby jejich projekty přinášely klientům hodnotu. Zákazníci studia oceňují jejich bezkonkurenční odborné znalosti, neustálé inovace a nepolevující nasazení.

Studio Miklavc prodává úspěšně své produkty po celém světě již více než deset let a buduje dlouhodobé vztahy s klienty, které neustále přinášejí výjimečné výsledky. Kromě spolupráce s úspěšnými slovinskými společnostmi stále častěji spolupracují také s mezinárodními klienty z Evropy, Asie a Ameriky.