Krušné hory

Pokud chcete na běžkách projet Krušné hory křížem krážem, držte se Krušnohorské magistrály. Tak se v zimě mění z cyklostezky na lyžařskou. Krušnohorská lyžařská magistrála začíná nad Bublavou ve výšce 800 m n. m. a dovede vás až do Božího Daru. Nepočítejte ovšem s tím, že byste ve střední části Krušnohoří jeli upravenou lyžařskou stopou. Na to je dobré se připravit.

Běžkařská magistrála

Magistrála se vyhýbá středům obcí, ale i tak narazíte na pár odpočinkových míst. Můžete se tak ohřát a nabrat síly na další cestu. Pokud totiž pojedete z Bublavy až na Boží Dar, počítejte s trasou okolo 40 kilometrů. Tato trasa se ale často kříží s jinými stopami, můžete si tak udělat odbočku.

Strojově upravované úseky

Mezi strojově upravované úseky patří trasa mezi Klínovcem a Horní Halží. Má okolo 8,5 kilometrů a začíná kousek od nástupní stanice sedačkové lanovky Dámská. Pokud se ale vydáte cestou východním Krušnohořím, můžete se těšit až na 90 kilometrů ve stopě. Terén bude různorodý od rovinek po náročné kopce. Posilnit se můžete opět na několika místech. Pokud si chcete naplánovat vlastní okruh, můžete magistrálu spojit s dalšími trasami i v Německu.