Korutany

Pokud plánujete výlet do Korutan, nezapomeňte si přibalit i běžky. Každá oblast vás přivítá několika kilometry upravených běžeckých tratí. Můžete si tak odpočinout od front na vleky nebo si jen vyrazit vlastním tempem prozkoumat okolí. Korutany svou polohou garantují sníh po velkou část roku, nemusíte se tak bát, že by vám počasí v tomto ohledu pokazilo plány.

Národní park Hohe Tauern

Využijte možnosti se projet po národním parku Hohe Tauern. Běžecké trati tam jsou sice zpoplatněny, ale ten zážitek vám bude stát za to. Můžete si vybrat hned z 200 kilometrů tratí, takže není důvod k obavám, že byste nenašli trasu, která by se vám líbila.

Nassfeld/Lesachtal/Weissensee

V regionu Nassfeld/Lesachtal/Weissensee vás uvítá rovnou 300 kilometrů upravených běžeckých tratí a rovnou 42 tratí s dvojitou stopou. Pro vaše pohodlí v této oblasti funguje hned několik půjčoven vybavení a škol, kde vás naučí jak klasiku, tak bruslení. Velkým zážitkem může být i návštěva Seefeld Nordic Competence Centre, což je multisportovní areál pro severské lyžování včetně biatlonového centra.

Korutany vám nabízí širokou škálu běžeckých tratí s krásnými výhledy. Ať už si vyberete trasu kolem jezera nebo národním parkem, budete se zážitkem určitě spokojeni.